İsviçre Ticari Vize Başvurusu

İsviçre Ticari vize ücreti

İSVİÇRE TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ NEDİR?

AB vatandaşı ya da EFTA üye ülke vatandaşı değilseniz, İsviçre’ye seyahat etmek amacıyla İsviçre ticari vizesi alabilmek ve 3 ay ya da daha çok vakit ile İsviçre’de kalabilmek istiyorsanız, ilk olarak geçerli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Pasaportunuz son 10 senede alınmış olmalı ve seyahat tarihinizden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Ticari vizesi şahıslara en çok 180 günlük olarak verilmektedir. Bu vakit daha sonra uzatmak üzere tekrardan müracaat yapılır. 180 günlük vakit diliminde ise en çok 90 günlük konaklama sağlanabilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Ticari vize alabilmek üzere şahıslar Türkiye’de tespit edilen İsviçre Konsolosluğu’na müracaat yapabilirler.

İsviçre Ticari Vize Başvurusu 2023

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Ticari vize alırken gidilecek ülkede katılacak fuar ya da yapılacak işte birlikte çalışacağınız şirketin yetki sahibinden ıslak imzalı olarak şirketin bütün bilgileri yer almalıdır.

  1. GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?
  2. İsviçre ticari vize işlemleri amacıyla lüzumlu evraklar;
  3. Seyahat bitim tarihinden 6 ay sonra geçerliliğini koruyan pasaport,
  4. 35*45 ölçülerinden arka fonu beyaz sarf edilen biyometrik fotoğraf,
  5. Biyometrik parmak izi taraması, ülkelere göre her ne kadar bu hal değişim göstermiş olsa da, İsviçre vizesi amacıyla lüzumlu görülmediği takdirde bir kez verildikten sonra 5 sene geçerliliğini korumaktadır.
  6. Güncel tarihli şirket evrakları
  7. SGK iş bildirisi, SGK 4A Hizmet Dökümü,
  8. Son 3ayı kapsayan, kaşe ve ıslak imzalı olarak damgalanmış maaş bordrosu,
  9. İsviçre ticari vizesi amacıyla, aile ve şahıssa bulguların yer aldığı nüfus kayıt örneği ve bireyin nüfus cüzdan fotokopisi,
  10. Güncel banka hesap özeti gerekmektedir. Banka hesap özeti en az 5000 TL bakiyesi olan, son 3 ayı kapsayan, kaşeli, banka imzalı sirküleri ile birlikte sunulmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

İsviçre ticari vizesi amacıyla şahıslar lüzumlu evraklarını hazırladığı taktirde seyahat edecekleri tarihe en çok 2 ay kala en az ise 2 hafta kala müracaatlarını yapabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekecektir. Evrakların hazırlanmasında vize merkezleri rehberlik hizmeti vermektedir.

İsviçre Turistik Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

İsviçre Ticari Vize Başvurusu S.S.S

İsviçre Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre Ticari vizesi kısa süreli bir vizedir, yetkili vize başvuru merkezlerinden alınır. İsviçre’de iş yapılacak şirketten davet alınmalı, gerekli evraklar tamamlanmalı ve İsviçre Ticari vize ücreti ödenmelidir.

İsviçre Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre Ticari vizelerde 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödenir. Yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ise 30 Euro’dur.

İsviçre Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

İsviçre Ticari Vizesi sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür. Eksik veya hatalı evrak tesliminde bu süre uzayabilir.