İsviçre Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İsviçre konsolosluğu randevu bilgileri

İsviçre Vizesi; Vize Randevu ve Pasaport İşlemleri

Orta Avrupa’da bulunan en küçük coğrafyaya yayılmış ülkelerden biri olmasına karşın, dünyanın en yüksek ve en refah yaşam standartlarına, keza dünyanın finansal merkezi olma özelliklerine sahip ülkelerinden birisi İsviçre’dir.

Alp dağlarında yapacağınız kış tatiline, ticari seyahatlere ve çok daha fazlasına yapacağı katkılar ile İsviçre, sıkça ziyaret edilen ülkeler arasında bulunuyor. 2008 yılı öncesinde kendi vizesi ile işlem sürdüren İsviçre, 2008 itibari ile Avrupa Birliği üyesi bir ülke olmamasına karşın, kendi isteği ile Schengen Bölgesi’ne dahil olmuştur.

Schengen Bölgesi üyesi ülkeleri arasında yer alan ve bu sebeple Schengen vizesi veren İsviçre’ye gitmek istiyorsanız, bu durumda İsviçre vizesi almak durumundasınız. Ortalama İsviçre vizesi alma süresi 5-7 gün aralığında, hızlı bir şekilde çıkmaktadır.

Bu vize hakkına sahip olmak ise bir takım prosedürlerin sağlanması durumunda mümkün olabiliyor. Zira İsviçre, vize politikalarında diğer Schengen ülkelerine kıyasla daha çok detaya önem veriyor. Kriterleri sağlıyor olmanız durumunda sorunsuzca vize hakkına sahip olabileceğiniz gibi sağlamıyor olmanız durumunda elde etme oranınız bir hayli düşüyor.

İsviçre Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İsviçre Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İsviçre Vize Randevusu Açıldı

İsviçre vize randevusu açıldı bilgisi, İsviçre vize başvurularınız sonrası tarafınıza iletilen ve son adıma yaklaştığınızı gösteren bilginin kendisidir. Bu bilgiye erişmeden önce ise birçok detay ve işlem gerçekleştirmek gerekiyor.

Tüm bu işlemleri günler boyunca kovalamak, sizi bir hayli yorabilir. Bu sebeple işinde uzman ve 10 yıldır sürdürdüğü tecrübe ile hizmet veren vize başvuru merkezimiz, yetkili ekip arkadaşlarımız ile hizmetinizde. İletişim kurmak üzere Türkiye’nin her noktasında bulunan ofislerimize uğrayabilir ya da telefon, e-posta gibi iletişim kanallarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İşlemlerinizi başlatmak üzere tarafımızla iletişime geçtiğiniz esnada, İsviçre vizesi almak üzere sebeplerinizi öğrenmeye, bu sebepler dolayısıyla seyahat planınızı soyut olarak kurmaya ve bu plana en uygun vizeyi belirlemeye anında başlıyoruz.

Belirleme sonrası, hangi vizeyi almanız gerektiği bilgisi ile birlikte, sizlere İsviçre vizesi almak için gerekli olan belgeler listesini gönderiyoruz. Unutmayın ki, bu listede yer alan belgeler ne kadar hızlı tamamlanır ve ne denli hızlı olarak tarafımıza yollanırsa, vize işlemleriniz de o kadar erken sonuçlanıyor.

İsviçre Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Kısa süreli İsviçre vizesi almak ve 90 günden uzun olmamak üzere bir vize hakkına sahip olmak, Schengen vizesi ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen bir durum. Bu gibi işlemlerde, sizler adına başvuru yapabiliyor ve İsviçre vizesi işlemlerinizi kolayca yürütebiliyoruz.

Ancak, uzun süreli İsviçre vizesi alma hayali kuruyorsanız, bu durumda İsviçre Konsolosluğu’na kendi adınıza ve şahsen başvurmanız gerektiğini de bildirmek istiyoruz. Bu aşamada, sizler adına işlem yapamasak bile işlemlerinizin kontrolünü, doğruluğunu, teyidini ve aşama aşama detaylarını içeren, danışmanlık hizmetimizi devreye sokabiliyoruz.

Hayalinizde İsviçre’de oturum almak, çalışma iznine sahip olmak, aile kurmak, evlenmek ve İsviçre’ye yerleşmek varsa, bu durumda uzun süreli vize almanız zorunluluk olacaktır.

Bu tip bir ortamda Schengen vizesi almak ya da 90 günlük turistik vize ile İsviçre’ye hareket etmek, orada gerçekleştireceğiniz bir başvuruya vize reddi cevabı almanız ile sonuçlanır. Tüm başvurularınızda yanınızda olmamıza izin verir, danışmanlık hizmetlerimizden faydalanırsanız, kaliteli bir vize başvuru merkezi tecrübelerinden faydalanarak, tüm bu işlemleri kolaylıkla atlatabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Ücretleri Güncellendi

İsviçre Federasyonu Hükümeti, İsviçre Dışişleri Bakanlığı ve İsviçre Başkonsolosluklarının almış olduğu karar neticesinde, bu yıl da İsviçre vizesi ücretleri güncellendi ve 2023 yılı güncel fiyat listeleri yayınlandı. Bu fiyat listesinde bulunan bedeller dahilinde, vize harcı ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız vize harcı ödemesi, İsviçre vizesi almak için gerekli olan belgeler arasında yer alan, vize harcı ödeme dekontunu da temin edebilmek için gerekli. Vize harcı yatırılmaması durumunda, başvuru süreci tamamlanamıyor ve işlemler başlatılamıyor. İşlemlerin hızla başlatılması ve bir an önce tamamlanabilmesi adına, sizlerin de bu ödemeyi gerçekleştirmesi gerekiyor.

İsviçre vize ücretleri, vize türlerine göre şu şekilde;

90 günden az, 12 yaş üstü bireyler için vize ücreti – 60 € (EUR)

90 günden az, 6-12 yaş arası bireyler için vize ücreti – 35 € (EUR)

90 günden az, 0-6 yaş arası bireyler için vize ücreti – 0 € (EUR)

Bu fiyatlar üzerinden yapacağınız ödemeler sonrasında, tarafınıza ibraz edilecek olan ödeme dekontunu saklamanız ve vize harcı ödeme dekontunu, gerekli olan belgeler ile birlikte tarafımıza iletmeniz rica olunur.

İsviçre Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İsviçre vizesi başvurularınızı tamamlamadan evvel, sizler adına gerçekleştirmiş olduğumuz başvuru tüm detayları ile teyit edilir, kontrol edilir ve evraklarınızın tastamam olmasına özen gösterilir.

Özellikle İsviçre vizesi almak, oldukça dikkat gerektiren bir işlem olduğundan, evraklarda bulunan pürüzler ve hatalar ya da noksanlıklar, problem teşkil edebilir. İstenmeyen bu tür durumları elemek için öncesinde yapılan kontroller sayesinde, deneyimimizden fayda ederek bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

Tüm aşamaları kontrollü bir şekilde tamamladıktan sonra, başvurunuz vize yetkili ekibimiz üzerinden yapılır ve adınıza vize randevu pasaport işlemleri randevusu alınır. Randevu, İsviçre Konsolosluğu’nda gerçekleştirilir.

Randevunun yeri ve saatini, yine vize departmanımızın yetkilileri, sizleri arayarak ve diğer iletişim kanalları üzerinden tarafınıza bilgiler vererek sağlarlar. Son aşamada randevuya katılmanız, seyahat sebeplerinizi sıralamanız ve sorulacak sorulara yanıt vermeniz durumunda, sizler de İsviçre vizesi alabilirsiniz.
İsviçre vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

İsviçre Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri S.S.S

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli İsviçre vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. İsviçre konsolosluklarında uzun süreli vizeler için randevu verilmektedir.

İsviçre Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Uzun süreli İsviçre vizeleri için vize başvuru sahibi bizzat randevu almalı, gerekli vize başvuru evraklarını hazırlayarak ve vize ücretini ödeyerek belgelerini İsviçre Konsolosluklarına teslim etmelidir.

İsviçre Konsolosluğu Vize Randevu Vize Belgeleri Nasıl Hazırlanır?

Uzun süreli İsviçre vizeleri için hazırlanan vize evrakları eksiksiz ve hatasız olmalıdır. Uzman vize danışmanı gözetiminde bu belgeler hazırlanmalı ve İsviçre konsolosluklarından vize randevusu alınmalıdır.