İsviçre Vize Randevusu-Covid 19

İsviçre vizesi covid kriterleri

İsviçre Vize Randevusu-Covid 19

KORONAVİRÜS SALGININDA İSVİÇRE VİZESİ

Ülkemiz tarafından kovid 19 virüsü tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlamasının getirildiği açıklanan ülkelerden biri de İsviçre olmuştur. Pandeminin Avrupa’ya yayılımından itibaren aslında vaka ve ölüm sayısında İsviçre’nin daha şanslı olduğu söylenebilir.

Ülke hükümetinin aldığı tedbirlere vatandaşlar tarafından ilk günden itibaren umumiyetle uyulması bu durumu sağlayan en önemli faktör olmuştur.

Ülkemizde alınan tedbirler kapsamında da İsviçre’ye uçuşlar ikinci bir duyuruya kadar tamamen kısıtlanmıştır.

Konsolosluğun aldığı karar doğrultusunda ise vize başvuruları ve randevular artık kabul edilmemekte olup,önceden başvurmuş olan vatandaşlara ise olumsuz olarak geri dönüş yapılmaktadır.

İsviçre Vize Randevusu-Covid 19

İsviçre Vize Randevusu-Covid 19

Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Vize başvuruları iptal edilen diğer ülkeler gibi İsvicre için de olabilecek en yakın kabul süreci maalesef ön görülememektedir. İsviçre hayalleri kuran insanlar konsolosluktan mayıs ayı içerisinde yapılacak olan başvuru ve randevularla ilgili açıklamayı beklemektedir.

Tahminlere göre ülkemizde vaka ve vefat sayısının azalmasından itibaren kademeli olarak ülkelerin vize başvurularına başlayacağı konuşulmaktadır. İşvicre vizesi içinde kısıtlamaların kademeli olarak da yasağın kalkması beklenmektedir. En yakın tarih olarak haziran ayının düşünüldüğü belirtilmiştir.

Fakat, şu an için bu bilgilerin hepsi birer tahminden ibaret olup konsolosluk tarafından vize kabul sürecinin başlatıldığı duyurusu yapılana kadar, çoğu ülke gibi İsviçre’de seyahat yasağı bulunan ülkeler arasında yer alıp vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

Yeni Randevu Ne Zaman Alınmalıdır?

Bilindiği üzere vize işlemlerinden önce adaylar belirli testlere tabi tutulmak üzere randevu sistemi ile konsolosluğa veya vize başvuru merkezlerine çağırılmaktadırlar.

Alınan randevularda adayların değerlendirilmesi vize hakkı kazanılmadan önceki ilk adım olarak uygulanmaktaydı. Koronavirüs salgını nedeniyle vize başvuruları gibi adayların yaptıkları randevulara da olumsuz yanıt verilmektedir.

Daha önce randevu talebinde bulup vize işlemi onay aşamasında olan adayların ise hiçbirine vize hakkı verilememektedir. Kısıtlamaların kalktığının onayından sonra adaylar vize başvuruları için yeni bir randevu talep ederek, vize başvuru protokollerini baştan uygulamak zorundadır.

Çoğu ülkeden vize hakkı kazanabilmek için bu hususlar mart ayından beri geçerli olup, İsviçre ülkesi için alınacak vize belgeleri de konsolosluktan gelecek ikinci bir açıklamaya kadar bu kurallara tabidir.

İsviçre vize randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

İsviçre Vize Randevusu-Covid 19 S.S.S

İsviçre Vizesi Covid Uygulaması Nedir?

İspanya vizesi Covid uygulamasında İspanya girişlerinden önce PCR testi yapılmalı ve negatif sonuç alınmalıdır. İspanya’ya giriş yapacak kişilerin aşıları tam olmalıdır.

İsviçre Vize Veriyor mu?

İsviçre şu anda vize vermektedir ve Covid yüzünden herhangi bir kısıtlama yoktur.

İsviçre Girişlerde Aşı Uygulaması Var mı?

İsviçre girişlerinden önce Biontech aşılarınızın yeterli dozda uygulanmış olması gerekmektedir